Młodzi liderzy energetyki!

22 czerwca w Warszawie siedzibie Giełdy Papierów Wartościowych odbyła się uroczysta inauguracja Stowarzyszenia Młodzi Liderzy w Energetyce (MLE). W ramach inauguracji odbyła się debata pt.Pod prąd – możliwości rozwoju młodych osób w sektorze energetycznym, w którym jedną z prelegentek była Lidia Grzegorczyk CEO Smart Fuse.

img_1420

Podczas debaty prelegentami byli:

Michał Kurtyka, Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Energii

Maciej Bando, Prezes Urzędu Regulacji Energetyki

Lidia Grzegorczyk, CEO Smart Fuse

Joanna Maćkowiak-Pandera, Prezes Forum Energii

Tomasz Sikorski, Wiceprezes Zarządu, PSE SA

To dla nas ogromny zaszczyt wystąpić obok tak znamienitego grona ekspertów w swoich branżach. Cieszymy się, że młodzi ludzie oraz ich wizja dot. nowoczesnej energetyki coraz bardziej jest dostrzegana na polskim rynku.

img_1410

Wyniki ankiety przeprowadzonej przez MLE w II kw. 2017 r. wyraźnie wskazują na wysoki poziom zaangażowania młodych ludzi w rozwój polskiego sektora energetycznego i jego społeczności. ¾ uczestniczy w społeczności sektora energetycznego, z ramienia pracodawcy lub na własną rękę a ⅔ deklaruje, że angażuje się w inicjatywy związane z energetyką również po godzinach pracy.

Aż 76% wybrało pracę w tym sektorze, ponieważ interesuje się energetyką, a 46% gdyż uważa, że ten sektor będzie się dynamicznie rozwijał w najbliższych latach. I choć statystyki wskazują, że zarobki w energetyce są wyższe niż w większości innych sektorów gospodarki, tylko 17% badanych kierowało się kwestiami finansowymi w wyborze pracy a 12% możliwością zachowania równowagi pomiędzy życiem zawodowym i prywatnym.

img_1416

 

img_1451

Podziękowania dla Katarzyny Szwarc, Joanny Rycerz oraz Piotra Konopko!

 

img_1368

img_1469

Linki z informacjami wydarzenia:

https://liderzy-energetyki.com/

https://www.linkedin.com/feed/update/urn:li:activity:6283704448317558784/

https://www.linkedin.com/feed/update/urn:li:activity:6283772763656323072/

Młodzi Liderzy w Energetyce

Zapraszam już wkrótce do zapoznania się z pełną relacją z Inauguracji Stowarzyszenia Młodzi Liderzy w Energetyce, która odbędzie się 22 czerwca w Warszawie w budynku Giełdy Papierów Wartościowych pod hasłem: Pod prąd – możliwości rozwoju młodych osób w sektorze energetycznym.

Jednym z prelegentów jest Lidia Grzegorczyk, która będzie mówić m.in. o miejscu i roli młodych ludzi w sektorze energetyki. W debacie wezmą udział również Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Energii, Prezes Urzędu Regulacji i Energetyki, Prezes Forum Energii oraz Wiceprezes Zarządu PSE SA.

PROGRAM

 

18:15 Przemówienie inauguracyjne

  • Eryk Kłossowski, Prezes Zarządu PSE SA

18:30 Debata „Pod prąd – możliwości rozwoju młodych osób w sektorze energetycznym”

  • Michał Kurtyka*, Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Energii
  • Maciej Bando, Prezes Urzędu Regulacji Energetyki
  • Lidia Grzegorczyk, CEO Smart Fuse
  • Joanna Maćkowiak-Pandera, Prezes Forum Energii
  • Moderator: Tomasz Sikorski, Wiceprezes Zarządu, PSE SA

19:25 Podsumowanie debaty oraz przedstawienie planu działalności MLE

 

Link wraz z harmonogramem wydarzenia znajdziesz tutaj: https://www.eventbrite.co.uk/e/pod-prad-mozliwosci-rozwoju-modych-osob-w-sektorze-energetycznym-tickets-35106560668

 

Zapraszam do śledzenia aktualności.

Kultura przedsiębiorczości

Spotkanie z cyklu Kultura Przedsiębiorczości pt. „Projektowanie kariery czyli jak odnieść sukces w obszarze nowoczesnych technologii” – z absolwentką i doktorantką Politechniki Poznańskiej, stażystką Massachusetts Institute of Technology.

IMG_7678
Podczas wykładu mogliście dowiedzieć się jak znaleźć staż naukowy i zawodowy w najlepszych światowych uczelniach i firmach oraz jak zbudować karierę naukową i zawodową w STEM (Science, Technology, Engineering and Maths) oraz obszarach biznesowych innowacji technologicznych.

IMG_7702

 

Wdrożenie Smart Fuse

W 2015 roku odbyło się pierwsze wdrożenie programu Smart Fuse.

Program umożliwia symulację oraz zaprojektowanie własnej stacji elektroenergetycznej. Program został wyposażony w awarie losowe, z którymi często mamy do czynienia w praktyce zawodowej. Użytkownik ma możliwość przećwiczenia i sprawdzenia swojej wiedzy technicznej, a także umiejętność szybkiego reagowania i rozwiązywania problemów pojawiających się w stacjach elektroenergetycznych.

 

Nowy obraz

Nowy obraz

Którędy do innowacji ? – artykuł

Zapraszam do lektury mojego artykułu dotyczącego innowacji w energetyce. Artykuł ukazał się w najnowszym wydaniu Energetyki Cieplnej i Zawodowej.

foto

co z tą innowacją?

Zastanawiam się nad znalezieniem wspólnej miary lub kryteriów, które jednoznacznie określą innowacyjność przedsiębiorstw energetycznych. W dobie technologicznego pędu jest to mistrzowski wyczyn, dlatego innowacje nazywam współczesnym wyzwaniem. Mogę stwierdzić, że łatwo jednak ulec pokusie do bycia innowacyjnym i wdrożyć liczne technologie, a także uzyskać z nich szybki efekt ekonomiczny zwłaszcza, gdy tę pokusę napędzają dostępne fundusze tzw. pro – inn. Mimo licznych, dostępnych źródeł finansowania uważam, że nakłady ekonomiczne na innowacje są konieczne, ale niewystarczające do osiągnięcia sukcesu zwłaszcza w sektorze energetyki.